1. Dzisiaj, o godz. 11.30, Pierwsza Komunia Święta. 4 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, a dziś pierwszy raz przyjmie Pana Jezusa w Komunii Świętej. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieci, za posprzątanie i udekorowanie kościoła i terenu wokół oraz za dar ołtarza (obrusy z emblematami maryjnymi na ołtarz i do kaplicy Matki Bożej). Dziękuję Pani Agnieszce za przygotowanie dzieci do tej uroczystości. Dziękuję Panu Krzysztofowi i scholii za oprawę muzyczną.

2. O przygotowanie ołtarzy w Boże Ciało proszę: ołtarz I – mieszkańcy Zygry- Centrum, Szkoła i za Rzeką, ołtarz II – mieszkańcy Bąków, ołtarz III – OSP Borki Prusinowskie, ołtarz IV – mieszkańcy Zygry – Pola. Zapraszam asystę i druhów strażaków.

3. W Boże Ciało o godz. 11.30 odbędzie się Komunia rocznicowa. Zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do rocznicy w poniedziałek o godz. 17.45 na spowiedź i próbę.

4. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszach Św., z wyjątkiem piątku, gdy będzie o 17.00. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30. W czasie oktawy Boże Ciała procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę.

5. W środy o godz. 16.25 różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek od godz.16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Zapraszam na Mszę na cmentarzu w niedzielę po Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli 18 czerwca, o godz. 11.30.

7. 18 czerwca do odbioru będą filmy z Nawiedzenia. Można jeszcze zamówić taki film.

8. Msze zbiorowe: 23.06. z racji dnia ojca i 24.06. z racji imienin Jana.

9. 20 czerwca, czyli miesiąc po Nawiedzeniu naszej parafii przez kopię Ikony MB Jasnogórskiej, organizowana będzie pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 8.30, powrót po Apelu Jasnogórskim.

10. Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski, dekretem z dnia 29 maja 2023, ustanowił mnie, od 1 lipca 2023, proboszczem parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Proboszczem parafii w Zygrach zostanie ks. Bogusław Karasiński.

11. Wiernym, przebywającym na terenie diecezji włocławskiej w dniu 9 czerwca 2023 r., Ks. Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK) i zachowania pokutnego charakteru piątku (kan. 1250 KPK). W zamian wiernych zachęca się do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności.

12. Powstała strona internetowa naszej parafii: www.parafiazygry.pl

13. O posprzątanie świątyni na niedzielę proszę mieszkańców Borków Prusinowskich.

14. Za modlitwy w intencji parafii oraz za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w II niedzielę miesiąca taca inwestycyjna.

15. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składam serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.