1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj nabożeństwo i procesja po Mszy o 11.30, a w tygodniu po Mszy o 17.00. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję asyście, dzieciom, ministrantom, druhom strażakom, wszystkim parafianom i gościom, i zapraszam przez całą oktawę. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków.

2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszach Św., z wyjątkiem piątku. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.30.

3. W piątek, 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 17.00.

4. Za tydzień zapraszam na Mszę Świętą na cmentarzu, o godz. 11.30. Po Mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przy figurze.

5. W środy o godz. 16.25 różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek od godz.16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. 18 czerwca do odbioru będą filmy z Nawiedzenia. Można jeszcze zamówić taki film.

7. Msze zbiorowe: 23.06. z racji dnia ojca i 24.06. z racji imienin Jana.

8. 20 czerwca, czyli miesiąc po Nawiedzeniu naszej parafii przez kopię Ikony MB Jasnogórskiej, organizowana będzie pielgrzymka dziękczynna na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 8.30, powrót po Apelu Jasnogórskim.

9. Ks. Tomasz Kalinowski organizuje pielgrzymkę rowerową z Dobrzejewic na Jasną Górę. Pielgrzymi w naszej parafii będą gościć na noclegu z 26 na 27 czerwca. Chętnych do przenocowania pielgrzymów proszę o zgłoszenia. Będzie ok. 20 osób. Jest też możliwość dołączenia do pielgrzymki.

10. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało naszej parafii dotację w wysokości 190 000 zł, na wykonanie drenażu wokół kościoła. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dokumentacji. Dziękuję Panu Posłowi Piotrowi Polakowi.

11. Powstała strona internetowa naszej parafii: www.parafiazygry.pl

12. Dziękuję za posprzątanie świątyni mieszkańcom Borków Prusinowskich. O posprzątanie świątyni na niedzielę proszę mieszkańców Chodaków.

13. Za modlitwy w intencji parafii oraz za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składam serdeczne Bóg zapłać.

14. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składam serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.