1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty napełnia okrąg ziemi, ale przede wszystkim pragnie znaleźć mieszkanie w centrum świata, czyli w sercu człowieka. Dopiero wtedy człowiek będzie zdolny upodobnić się do Boga w czynach.

2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie do Nawiedzenia kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii, za przygotowanie dekoracji wzdłuż trasy przejazdu, za dekorację wokół kościoła, za porządki w kościele i wokół niego. A przede wszystkim za Waszą obecność w czasie nawiedzenia, za trwanie przy Maryi w dzień i w nocy.
Zadbajmy też o owoce duchowe Peregrynacji, niech to nie będzie tylko wydarzenie, które przeżyliśmy, ale niech przyniesie konkretne owoce w naszym życiu, konkretne zmiany w naszych relacjach z Bogiem i bliźnimi.
Propozycje darów duchowych:
– codzienne czytanie i rozważanie fragmentu Pisma Świętego
– różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy
– życie sakramentalne, pierwsze piątki, pierwsze soboty
– przystąpienie do Koła Żywego Różańca
– uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego

3. 18 czerwca do odbioru będą filmy z Nawiedzenia. Można jeszcze zamówić taki film.

4. O przygotowanie ołtarzy w Boże Ciało proszę: ołtarz I – mieszkańcy Zygry- Centrum, Szkoła i za Rzeką, ołtarz II – mieszkańcy Bąków, ołtarz III – OSP Borki Prusinowskie, ołtarz IV – mieszkańcy Zygry – Pola. Zapraszam asystę i druhów strażaków. W Boże Ciało o godz. 11.30 odbędzie się Komunia rocznicowa.

5. Za tydzień, na Mszy Św. o godz. 11.30, Pierwsza Komunia Święta.

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z Komunią Św., a od godz. 17.00 spowiedź, o godz. 18.00 Msza Św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie czuwanie modlitewne do 22.00. W sobotę o godz. 9.00 Msza Św., różaniec i spotkanie członkiń Koła Żywego Różańca.

7. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu: poniedziałek, środa – o godz. 16.30., wtorek – po Mszy Św. o godz. 8.00. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszach Św. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.30.

8. W środy o godz. 16.15 różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Zapraszam na Mszę na cmentarzu w niedzielę po Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli 18 czerwca, o godz. 11.30.

10. Dziś o godz. 14.00 Msza Święta odpustowa w kaplicy w Bąkach.

11. Pielgrzymka do Krakowa i okolic nie odbędzie się z powodu małej frekwencji.

12. Dziękuję za posprzątanie świątyni i kwiaty mieszkańcom Bogucic.

13. Za modlitwy w intencji parafii oraz za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składam serdeczne Bóg zapłać.